Wall of Fame‎ > ‎

ISWA Folkstyle State

2017
*triple crown winners

Kameron Hazelett *- Bantam 90 - State Champion 
Evan Stanley - Intermediate 65 - State Champion
Landon Hawkins - Intermediate 80 - State Champion
Rianne Murphy - Novice 70 - State Champion
Aidan Torres* - Novice 95 - State Champion 
Alec Castillo - Novice 140 - State Champion 
Logan Frazier - Schoolboy 77 - State Champion
Jesse Mendez* - Schoolboy 112 - State Champion
Cody Goodwin - Schoolboy 120 - State Champion 
Evan Bates* - Schoolboy 152 - State Champion
Robert Bowman* - Schoolboy 160 - State Champion
Noah Mis - Cadet 106 - State Champion
Lucas Davison* - Junior 195 - State Champion
Andrew Davison - Junior 220 - State Champion
Nathaniel Fowler - Senior 264.5 - State Champion
Rowan Treasurer - Intermediate 87 - 2nd Place
Sergio Lemley - Schoolboy 77 - 2nd Place  
Sam Goin - Schoolboy 84 - 2nd Place 
Stephen Roberson Jr - Schoolboy 98 - 2nd Place 
Orlando Cruz - Schoolboy 120 - 2nd Place 
Jacob Carter - Cadet 88 - 2nd Place 
Brock Ellis - Cadet 145 - 2nd place
Griffin Van Tichelt - Intermediate 70 - 3rd Place
Christopher Bohn - Noivce 80 - 3rd Place 
Jacob Jones - Novice 85  - 3rd Place
Seth Willems - Schoolboy - 136 - 3rd place 
James Patton Murphy - Bantam 45 - 4th Place  
Kendall Starks - Intermediate 80 - 4th Place 
Gavin Jendreas - Novice 60 - 4th Place 
Madeline Hazelett - Pee Wee 45 - 5th Place 
Kam Stash - Bantam 55 - 5th Place 
Justin Williamson - Intermediate 60 - 5th Place 
Jairo Acuna - Intermediate 70 - 5th Place 
Anthony Bahl - Schoolboy 77 - 5th Place 
Cole Solomey - Schoolboy 84 - 5th Place
Brandon Bolin -  Cadet 94 - 5th place 
Alejandro Bautista - Junior 126 - 5th Place 
Johnny Cortez - Schoolboy 98 - 6th Place 
Billy Jones - Schoolboy 112 - 6th Place 
Jerome Anderson - Schoolboy 144 - 6th Place 
Gavin Layman - Cadet 126 - 6th place
Adam Uribe - Bantam 45 - 7th Place 
Enrique Uribe - Novice 60 - 7th Place
Damian Resendez - Noivce 65 - 7th Place  
Lex Borrero - Novice 85 - 7th Place 
Arthur Fowler - Junior 220 - 7th Place 
Lou Keneson - Bantam 45 - 8th Place
 

2016

Justin Williamson - Bantam 60 - State Champion 
Kameron Hazelett - Bantam 70 - State Champion 
Rowan Treasurer* - Bantam 75 - State Champion 
Sam Goin - Novice 80 - State Champion 
Seth Willems* - Novice 130 - State Champion 
Logan Frazier - Schoolboy 70 - State Champion
Jesse Mendez - Schoolboy 84 - State Champion 
Noah Mis - Schoolboy 91 - State Champion 
Oszkar Kasch - Cadet 160 - State Champion 
Lucas Davison* - Cadet 182/195 - State Champion
Andrew Davison* - Junior 195 - State Champion
Hayden DeMarco - Intermediate 60 - 2nd Place 
Caleb Solomey - Novice 80 - 2nd Place 
Stephen Roberson Jr. - Schoolby 84 - 2nd Place 
Colton Drousias - Schoolboy 98 - 2nd Place 
Joseph Cioe - Schoolboy 175 - 2nd Place 
Rehan Uribe - Cadet 120 - 2nd Place 
Jason Crary - Junior 145 - 2nd Place 
Devin Roberson - Bantam 60 - 3rd Place
Gavin Jendreas - Intermediate 55 - 3rd Place 
Lukas Tsirtsis - Novice 55 - 3rd Place
Damian Resendez - Novice 60 - 3rd Place 
Sergio Lemley - Novice 65 - 3rd Place
Cole Solomey - Novice 75 - 3rd Place   
Gage DeMarco - Novice 100 - 3rd Place 
Orlando Cruz - Novice 112 - 3rd Place
Cody Crary - Junior 138 - 3rd Place  
Kam Stash - Bantam 45 - 4th Place 
Carlos Perez - Novice 70 - 4th Place
Hayden Vinyard - Novice 90 - 4th Place  
Kaellin Kelly - Junior 113 - 4th Place 
Adam Uribe - Bantam 40 - 5th Place
Rianne Murphy - Intermediate 65 - 5th Place
Anthony Bahl - Schoolboy 70 - 5th Place
Ethan Potosky - Cadet 170 - 5th Place  
Alec Castillo - Novice 120 - 6th Place 
Robert Bowman - Schoolboy 152 - 6th Place 
Michael Boland - Cadet 152 - 6th Place 
Dante Colza - Junior 152 - 6th Place 
Nicholas Tattini - Schoolboy 91 - 7th Place 
Reese Rodriguez - Cadet 126 - 7th Place 
Kevin Hooley - Cadet 160 - 7th Place 
Ethan Vinyard - Schoolboy 105 - 8th Place 
Michael Lichtenberger - Junior 170 - 8th Place 



2015

Kameron Hazelett - Pee Wee 55 - State Champion 
Landon Hawkins - Bantam 50 - State Champion 
Evan Stanley - Bantam 55 - State Champion
Lukas Tsirtsis - Intermediate 45 - State Champion 
Logan Frazier - Novice 65 - State Champion
Jesse Mendez - Novice 75 - State Champion 
Stephen Roberson Jr. - Novice 80 - State Champion 
Cody Goodwin - Novice 85 - State Champion 
Robert Bowman* - Novice 130 - State Champion 
Noah Bellar - Schoolboy 152 - State Champion
Alec Castillo - Intermediate 103 - 2nd Place 
Colton Drousias - Schoolboy 77 - 2nd Place 
Jayden Sakovich - Intermediate 112 - 2nd Place 
Sam Goin - Novice 75 - 2nd Place 
Evan Bates - Novice 112 - 2nd Place 
Rehan Uribe - Cadet 106 - 2nd Place 
Oszkar Kasch - Cadet 152 - 2nd Place 
Griffith Van Tinchelt - Bantam 55 - 3rd Place 
Oscar Calanca - Bantam 75 - 3rd Place 
Noah Mis - Schoolboy 84 - 3rd Place 
Dante Colza - Cadet 132 - 3rd Place 
Chris Diaz - Junior 126 - 3rd Place 
Maxwell Koulis - Pee Wee 55 - 4th Place
Trevor Triana - Novice 65 - 4th Place 
Jack Tolin - Junior 132 - 4th Place 
Rowan Treasurer - Bantam 70 - 5th Place 
Gavin Jendreas - Intermediate 55 - 5th Place 
Max Welty - Intermediate 80 - 5th Place  
Sergio Lemley - Novice 60 - 5th Place 
Cole Solomey - Novice 70 - 5th Place 
Noah Lemore - Cadet 145 - 5th Place 
Jake Jones - Bantam 90 - 6th Place 
Kaptur Nowaczyk - Intermediate 60 - 6th Place 
Max Jones - Novice 60 - 6th Place 
Shawn Hollis - Schoolby 84 - 6th Place 
Daniel Tolin - Schoolboy 91 - 6th Place 
Stosh Sitkowski - Junior 152 - 6th Place 
Santonio Sessa - Bantam 60 - 7th Place 
Carlos Perez - Intermediate 65 - 7th Place 
Gage DeMarco - Novice 90 - 7th Place 
Ethan Castillo - Novice 95 - 7th Place
Ricky Benda - Schoolboy 136 - 7th Place 
Mario Traficanti - Cadet 138 - 7th Place 
Kyle Schoenborns - Junior 195 - 7th Place 
Kam Stash - Pee Wee 45 - 8th Place
Orlando Cruz - Novice 105 - 8th Place 
Ricky Hegedus - Schoolboy 91 - 8th Place 
Cole Cervante - Cadet 126 - 8th Place 



2014

Kameron Hazelett - Pee Wee 50 - State Champion
Kaptur Nowaczyk - Bantam 55 - State Champion
Lukas Tsirtsis - Intermediate 45 - State Champion
Sam Goins - Intermediate 70 - State Champion
Cody Goodwin* - Novice 75 - State Champion
Tylor Triana* - Schoolboy 105 - State Champion
Zack Fattore* - Schoolboy 128 - State Champion
Marc Buehler - Schoolboy 144 - State Champion
Oszkar Kasch - Schoolboy 152 -State Champion
Caleb Thomas* - Schoolboy 160 - State Champion
Colton Cummings - Cadet 106 - State Champion
Andrew Davison* - Cadet 182 - State Champion
Drew Hughes* - Junior 145 - State Champion
Koltin Kingery - Pee Wee 45 - 2nd Place
Devin Roberson - Pee Wee 50 - 2nd Place
Rowan Treasurer - Pee Wee 55 - 3rd Place
Landon Hawkins - Bantam 45 - 7th Place
Griffin Van Tichelt - Bantam 50 - 5th Place
Nicholas Durall - Intermediate 60 - 3rd Place
Trevor Triana - Intermediate 60 - 8th Place
Cole Solomey - Intermediate 65 - 3rd Place
Caleb Solomey - Intermediate 70 - 2nd Place
Alec Castillo - Intermediate 87 - 5th Place
Jayden Sakovich - Intermediate 103 - 4th Place
Jesse Mendez - Novice 65 - 2nd Place
Colton Drousias - Novice 70 - 2nd Place
Stephen Roberson Jr. - Novice 70 - 3rd Place
Noah Mis - Novice 75 - 3rd Place
Dominic Colza - Novice 85 - 7th Place
Joseph Cioe - Novice 130 - 3rd Place
Shawn Hollis - Schoolboy 77 - 5th Place
Danny Tolin - Schoolboy 77 - 3rd Place
Reese Rodriguez - Schoolboy 105 - 6th Place
Quentin Gomez - Schoolboy 120 - 6th Place
Noah Beller - Schoolboy 120 - 7th Place
Alex Hirschfield - Schoolboy 136 - 4th Place
Lucas Davison - Schoolboy 144 - 3rd Place
Jacob Bala - Cadet 88 - 3rd Place
Ian Dembowski - Cadet 100 - 3rd Place
Alex Bautista - Cadet 106 - 5th Place
Cody Crary - Cadet 113 - 8th Place
Brenden Black - Cadet 120 - 2nd Place
Diego Lemley - Cadet 126 - 2nd Place
Kyle Schoenborn - Cadet 195 - 8th Place
Tristan Dembowski - Junior 120 - 8th Place
Rickie Rodriguez - Junior 120 - 2nd Place
Branden Truver - Junior 132 - 6th Place
Scottie Sopko - Junior 170 - 5th Place
Tyler Scott - Junior 195 - 2nd Place


2013

Griffen Van Tichelt - Pee Wee 45 - State Champion
Alec Castillo - Bantam 75 - State Champion
Jesse Mendez* - Intermediate 60 - State Champion
Stephen Roberson - Intermediate 65 - State Champion
Cody Goodwin* - Intermediate 70 - State Champion
Evan Bates - Intermediate 103 - State Champion
Tylor Triana - Schoolboy 84 - State Champion
Kaleb Guzior - Schoolboy 91 - State Champion
Cody Crary - Schoolboy 105 - State Champion
Andrew Davison - Schoolboy 152 - State Champion
Colton Cummings - Cadet 94 - State Champion
Jake Tucker - Cadet 126 - State Champion
Kenny Hughes - Junior 160 - State Champion
Devin Roberson - Pee Wee 45 - 7th Place
Lukas Tsirtsis - Bantam 40 - 3rd Place
Kaptur Nowaczyk - Bantam 50 - 6th Place
Aiden Torres - Bantam 65 - 2nd Place
Arturo Zavala - Bantam 65 - 6th Place
Logan Frazier - Intermediate 55 - 7th Place
Caleb Solomey - Intermediate 65 - 8th Place
Nick Tattini - Intermediate 70 - 6th Place
Ethan Castillo - Intermediate 75 - 6th Place
Jimmy Noonan - Intermediate 87 - 3rd Place
Robert Bowman - Intermediate 95 - 6th Place
Colton Drousias - Novice 60 - 6th Place
Quinton Chapman - Novice 60 - 4th Place
Shawn Hollis - Novice 65 - 4th Place
Noah Mis - Novice 70 - 4th Place
Danny Tolin - Novice 70 - 5th Place
Cole Reitz - Novice 95 - 8th Place
Lucas Finger - Schoolboy 84 - 8th Place
Dante Colza - Schoolboy 98 - 8th Place
Diego Lemley - Schoolboy 105 - 3rd Place
Noah Lamore - Schoolboy 105 - 8th
Sky Flores - Schoolboy 120 - 3rd Place
Lucas Davision - Schoolboy 112 - 3rd Place
Zack Fattore - Schoolboy 120 - 2nd Place
Lucas Scott - Schoolboy 128 - 7th Place
Kasper McIntosh - Schoolboy 128 - 3rd Place
Alex Hirschfield - Schoolboy 128 - 5th Place
Quinn Kaurich - Schoolboy 144 - 5th Place
Jason Crary - Cadet 106 - 2nd Place 
Brendan Black - Cadet 113 - 4th Place
Matt James - Cadet 113 - 8th Place
Rickie Rodriguez - Cadet 120 - 7th Place
Chris Diaz - Cadet 120 - 3rd Place
Gaige Torres - Cadet 126 - 3rd Place
Drew Hughes - Cadet 132 - 2nd Place
Connor Guzior - Cadet 138 - 6th Place
Alex Kukurugya - Cadet 220 - 4th Place
Ruben Rodriguez - Junior 126 - 8th Place
Zack Donaldson - Junior 132 - 3rd Place
Mark Maldonado - Junior 160 - 3rd Place
Zach Groen - Junior 170 - 3rd Place
Scottie Sopko - Junior 182 - 3rd Place


2012
 
Cody Goodwin *- Intermediate 60 - State Champion
Trey Buehler - Novice 112 - State Champion
Gaige Torres* - Schoolboy 120 - State Champion
Andrew Davison - Schoolboy 128 - State Champion
Jose Champagne* - Cadet 132 - State Champion
Tyler Schwartz - Junior 106 - State Champion
Dustin Schurg - Junior 160 - State Champion
Lucas Davison - Novice 105 - 2nd Place
Alex Hirschfield - Novice 120 - 2nd Place
Jake Tucker - Cadet 113 - 2nd Place
Mack Neal - Junior 145 - 2nd Place
Jesse Mendez - Intermediate 55 - 3rd Place
Oszkar Kasch - Novice 112 - 3rd Place
Caleb Thomas - Novice 130 - 3rd Place
Jeremiah Reitz - Schoolboy 84 - 3rd Place
Jason Crary - Schoolboy 105 - 3rd Place
Scottie Sopko - Cadet 170 - 3rd Place
Tylor Triana - Novice 75 - 4th Place
Daylan Schurg - Schoolboy 105 - 4th Place
Drew Hughes - Cadet 106 - 4th Place
Dominic Fimbianti - Junior 195 - 4th Place
Antonio Guzman - Bantam 50 - 5th Place
Cole Solomey - Bantam 55 - 5th Place
Noah Mis - Intermediate 60 - 5th Place
Lucas Finger - Schoolboy 70 - 5th Place
Cody Crary - Schoolboy 98 - 5th Place
Keaton Koselke - Schoolboy 128 - 5th Place
Lukas Tsirtsis - Bantam 40 - 6th Place
Rehan Uribe - Novice 70 - 6th Place
Mack Koselke - Intermediate 75 - 7th Place
Shawn Hollis - Novice 60 - 7th Place
Marek Bauner - Novice 80 - 7th Place
Colton Cummings - Schoolboy 84 - 7th Place
Darden Schurg - Cadet 132 - 7th Place
Mark Maldonado - Junior 160 - 7th Place
Nicholas Schwartz - Cadet 94 - 8th Place
Denton Schurg - Junior 138 - 8th Place
Mitch Roadruck - Junior 145 - 8th Place
 

2011
 
Cody Goodwin - Bantam 55 - State Champion
Andrew Davison - Novice 105 - State Champion
Drew Hughes - Schoolboy 91 - State Champion
Jake Tucker - Schoolboy 98 - State Champion
Darden Schurg - Schoolboy 112 - State Champion
Kodie Christenson - Schoolboy 144 State Champion 
Kenny Hughes - Cadet 140 - State Champion
Kevin Houley - Intermediate 103 - 2nd Place
Eli Pokorny - Intermediate 1122nd Place
Cody Crary - Novice 952nd Place
Marc Buehler - Novice 1002nd Place
Justin Akers - Novice 1122nd Place
Jason Crary - Schoolboy 982nd Place
Jose Champagne - Schoolboy 1202nd Place
Ruben Rodriguez, Jr. - Cadet 1192nd Place
Scottie Sopko - Cadet 1602nd Place
Cameron Halsted - Junior 1302nd Place
Dustin Schurg - Junior 1523rd Place
Jesse Mendez - Bantam 504th Place
Marek Bauner - Novice 704th Place
Colton Cummings - Schoolboy 705th Place
Brendan Black - Schoolboy 84 - 5th Place
Gaige Torres - Schoolboy 1055th Place
Mitch Roadruck - Cadet 1405th Place
Mason Diaz - Novice 112 - 6th Place
Tony Morales - Junior 1526th Place 
Cole Reitz - Intermediate 757th Place
Lucas Finger - Novice 657th Place
Tylor Triana - Novice 707th Place
Alex Hirschfield - Novice 1007th Place
Christian Isaac Cortez - Cadet 987th Place
Jordan Goodwin - Cadet 1257th Place
Alec Castillo - Pee Wee 557th Place
Mark Maldonado - Cadet 1527th Place
Jeremiah Reitz - Schoolboy 778th Place