Wall of Fame‎ > ‎

ISWA Freestyle State

2017
*triple crown winners

Kameron Hazelett*- Bantam 90 - State Champion
Griffin Van Tichelt - Intermediate 70 - State Champion
Rowan Treasurer - Intermediate 95 - State Champion
Rianne Murphy - Novice 70 - State Champion
Aidan Torres - Novice 95 - State Champion
Jesse Mendez* - Schoolboy 105 - State Champion
Evan Bates - Schoolboy - 152-160 - State Champion
Robert Bowman* - School boy  175 - State Champion
Colten Drousias - Cadet 106 - State Champion
Diego Lemley - Junior 170 - State Champion
Lucas Davidson - Junior 195 - State Champion
Eli Porkorney - Junior 285 - State Champion
Jairo Acuna - Intermediate 45 - 2nd place
Landon Hawkins - Intermediate 75 - 2nd place
Nicolas Keneson - Novice 65 - 2nd place
Cole Solomey - Schoolboy 84 - 2nd place
Cody Goodwin - Schoolboy 128 - 2nd place
Daniel Tolin - Cadet 113 - 2nd place
Brock Ellis - Cadet 145 - 2nd place
Alejandro Bautista - Junior 120 - 2nd place
Adam Uribe - Bantam 45 - 3rd place
Zavier Acuna - Intermediate 65 - 3rd place
Sergio Lemley - Schoolboy 84 - 3rd place
Orlando Cruz - Schoolboy 128-  3rd place
Jerome Anderson - Schoolboy 152-160 - 3rd place
Skyler Gomez - Junior 132 - 3rd place
Oszkar Kasch - Junior 160 - 3rd place
Lou Keneson - Bantam 45 - 4th place
Matthew Tuley - Novice 60 - 4th place
Seth Willems - Schoolboy 136 - 4th place
Yusuf Uribe - Intermediate 60 - 5th place
Enrique Uribe - Novice 60 - 5th place
Sam Goin - Schoolboy 91 - 5th place
Tylor Triana - Junior 126th - 5th place
Giancarlo Laterzo - Novice 90 - 6th place
Caleb Drousias - Schoolboy 84 - 6th place
Ethan Castillo - Schoolboy 120 - 6th place
Richard Bisping - Cadet 170 - 6th place
Jake Buford - Junior 145 - 6th place
Ian Dembowski - Junior 138 - 6th place
James Murphy - Bantam 50 - 7th place
Brandon Bolin - Cadet 100 - 7th place
David Taylor Ii - Junior 152 - 7th place




2016

Justin Williamson - Bantam 65 - State Champion 
Rowan Treasurer - Bantam 75 - State Champion
Griffin Van Tichelt - Intermediate 65 - State Champion 
Sergio Lemley - Novice 70 - State Champion 
Seth Willems - Novice 130 - State Champion
Colton Drousias - Schooloby 98 - State Champion
Robert Bowman - Schoolboy 152 - State Champion 
Tylor Triana - Cadet 120 - State Champion 
Alejandro Bautista - Junior 120 - State Champion 
Brendan Black - Junior 145 - State Champion 
Damian Resendez - Novice 60 - 2nd Place 
Cole Solomey - Novice 75 - 2nd Place 
Oszkar Kasch - Cadet 160 - 2nd Place 
Zak Fattore - Cadet 170 - 2nd Place 
Alec Castillo - Novice 120 - 3rd Place
Moses Santos - Schoolboy 128 - 3rd Place  
Adam Uribe - Bantam 45 - 4th Place 
Sonny Sessa - Intermediate 80 - 4th Place 
Caleb Drousias - Schoolboy 77 - 4th Place 
Ian Dembowski - Junior 126 - 4th Place 
Dante Colza - Junior 152 - 4th Place 
Jacob Jeeninga - Junior 285 - 4th Place 
Landon Hawkins - Intermediate 65 - 5th Place 
Carlos Perez - Novice 70 - 5th Place 
Rehan Uribe - Cadet 126 - 5th Place 
Stosh Sitkowski - Junior 160 - 5th Place 
Joshua Daniels - Schoolboy 98 - 6th Place
Reese Rodriguez - Cadet 132 - 6th Place 
Enrique Uribe - Intermediate 60 - 7th Place 
Yusuf Uribe - Bantam 55 - 8th Place 
Nicholas Tattnin - Schoolboy 98 - 8th Place 
Kaellin Kelly - Junior 120 - 8th Place 



2015

Kameron Hazlett - Pee Wee 55 - State Champion 
Griffith Van Tichelt - Bantam 55 - State Champion 
Jesse Mendez - Novice 75 - State Champion 
Robert Bowman - Novice 130 - State Champion 
Ian Dembrowski - Cadet 106 - State Champion 
Brendan Black - Junior 132 - State Champion 
Lucas Metz - Novice 100 - 2nd Place 
Noah Mis - Schoolboy 84 - 2nd Place 
Tylor Triana - Cadet 113 - 2nd Place 
Jeremiah Reitz - Junior 126 - 2nd Place 
Tristan Dembrowski - Junior 132 - 2nd Place 
Justin Williamson - Bantam 60 - 3rd Place 
Carlos Perez - Intermediate 65 - 3rd Place 
Cody Goodwin - Novice 85 - 3rd Place 
Sergio Lemley - Novice 65 - 3rd Place 
Jack Tolin - Junior 132 - 3rd Place 
Ethan Castillo - Novice 100 - 4th Place 
Rehan Uribe - Cadet 113 - 4th Place 
Lukas Tsirtsis - Intermediate 50 - 5th Place 
Ean DiPasquo - Schoolboy 120 - 6th Place 
Maxwell King - Cadet 138 - 7th Place 
Enrique Uribe - Intermediate 55 - 8th Place 
Jacob Rocca - Schoolboy 105 - 8th Place 
Kaelin Kelly - Cadet 106 - 8th Place 
Alex Hirschfield - Cadet 152 - 8th Place 


2014

Devin Roberson  - Pee Wee 50 - State Champion
Kameron Hazelett - Pee Wee 55 - State Champion
Cody Goodwin - Novice 75 - State Champion
Tylor Triana - Schoolboy 105 - State Champion
Zack Fattore - Schoolboy 136 - State Champion 
Caleb Thomas - Schoolboy 160 - State Champion 
Drew Hughes - Junior 146 - State Champion 
Jose Champagne - Junior 152 - State Champion 
Jake Kleimola - Junior 182 - State Champion
Rowan Treasurer - Pee Wee 55 - 2nd Place
Kaptur Nowaczyk - Bantam 55 - 3rd Place 
Griffin Van Tichelt - Bantam 55 - 6th Place
Cole Solomey - Intermediate 65 - 3rd Place 
Larz Hughes - Intermediate 65 - 8th Place
Logan Stanley - Intermediate 70 - 6th Place 
Caleb Solomey - Intermediate 70 - 4th Place 
Sam Goin - Intermediate 75 - 3rd Place
Alec Castillo - Intermediate 87 - 5th Place
Jayden Sakovich - Intermediate 112 - 2nd Place
Caleb Drousias - Novice 60 - 4th Place 
Jesse Mendez - Novice 70 - 2nd Place
Colton Drousias - Novice 70 - 3rd Place 
Stephen Roberson Jr. - Novice 75 - 2nd Place 
Noah Mis  - Novice 80 - 3rd Place 
Dominic Colza - Novice 85 - 6th Place 
Ethan Castillo - Novice 90 - 4th Place 
Lucas Metz - Novice 95 - 5th Place 
Shawn Hollis - Schoolboy 77 - 3rd Place
Danny Tolin - Schoolboy 77 - 5th Place 
Rehan Uribe - Schoolboy 98 - 6th Place 
Reese Rodriguez - Schoolboy 112 - 6th Place 
Alex Hirschfield - Schoolboy 144 - 2nd Place 
Kaelin Kelly - Cadet 100 - 5th Place 
Ian Dembrowski - Cadet 106 - 5th Place 
Alex Bautista - Cadet 106 - 3rd Place 
Colton Cummings - Cadet 113 - 3rd Place 
Jack Tolin - Cadet 120 - 7th Place 
Daylan Schurg - Cadet 132 - 2nd Place 
Diego Lemley - Cadet 132 - 4th Place 
Stosh Sitkowski - Cadet 152 - 6th Place 
Rickie Rodriguez - Junior 113 - 3rd Place 
Tristan Dembrowski - Junior 126 - 7th Place 
Ruben Rodriguez - Junior 126 - 3rd Place 
Branden Truver - Junior 132 - 2nd Place 
Tyler Scott - Junior 220 - 4th Place 
Steven Crane - University 185 - 4th Place  

2013

Griffen Van Tichelt - Pee Wee 45 - State Champion
Alec Castillo - Bantam 75 - State Champion
Jesse Sills - Intermediate 60 - State Champion
Stephen Roberson - Intermediate 70 - State Champion
Cody Goodwin - Intermediate 75 - State Champion
Tylor Triana - Schoolboy 91 - State Champion
Drew Hughes - Cadet 132 - State Champion
Darden Schurg - Cadet 145 - State Champion
Shawn Streck - Cadet 285 - State Champion
Drew Hughes -  Junior 132 - State Champion
Tommy Forte - Junior 152 - State Champion
Scottie Sopko - Junior 170 - State Champion
Enrique Uribe - Bantam 45 - 8th Place
Kaptur Nowaczyk - Bantam 50 - 3rd Place
Caleb Drousias - Intermediate 55 - 5th Place
Cole Solomey - Intermediate 60 - 3rd Place
Ethan Castillo - Intermediate 80 - 4th Place
Lucas Metz - Intermediate 80 - 5th Place
Colton Drousias - Novice 65 - 3rd Place
Shawn Hollis - Novice 70 - 2nd Place
Noah Mis - Novice 70 - 3rd Place
Gavin Larsen - Novice 95 - 3rd Place
Donald Reitz - Novice 100 - 7th Place
Rehan Uribe - Schoolboy 77 - 5th Place
Alex Bautista - Schoolboy 91 - 3rd Place
Reese Rodriguez - Schoolboy 98 - 8th Place
Cody Crary - Schoolboy 105 - 4th Place
Dante Colza - Schoolboy 105 - 8th Place
Noah Lamore - Schoolboy 112 - 5th Place
Kasper Mcintosh - Schoolboy 128 - 2nd Place
Jason Crary - Cadet 106 - 5th Place
Brendan Black - Cadet 120 - 8th Place
Riley Akers - Cadet 126 - 8th Place
Jake Kleimola -  Cadet 160 - 3rd Place
Zachery Wells - Junior 120 - 7th Place
Jake Sincovics - Junior 126 - 3rd Place
Ruben Rodriguez  - Junior 126 - 4th Place
Zack Donaldson - Junior 132 - 5th Place
Alec Noworul - Junior 132 - 6th Place
Jake Gross - Junior 138 - 8th Place
Mitch Roadruck - Junior 152 - 4th Place
Kenny Hughes  - Junior 160 - 2nd Place
Mark Maldonado - Junior 170 - 2nd Place
Noah Fowler - Junior 182 - 4th Place
Roberto Yanez  - Junior 285 - 4th Place

2012
 
Cody Goodwin - Intermediate 65 - State Champion
Tylor Triana - Novice 75 - State Champion
Zack Fattore - Novice 105 - State Champion
Caleb Thomas - Novice 130 - State Champion
Gaige Torres - Schoolboy 112 - State Champion
Jose Champagne - Cadet 132 - State Champion
Paul Petrov - Junior 126 - State Champion
Noah Mis - Intermediate 65 - 2nd Place
Colton Cummings - Schoolboy 84 - 2nd Place
Jeremiah Reitz - Schoolboy 91 - 2nd Place
Daylan Schurg - Schoolboy 105 - 2nd Place
Andrew Davison - Schoolboy 136 - 2nd Place
Seth Leon - Schoolboy 144 - 2nd Place
Drew Hughes - Cadet 106 - 2nd Place
Darden Schurg - Cadet 132 - 2nd Place
Dustin Schurg - Junior 160 - 2nd Place
Caleb Solomey - Bantam 60 - 3rd Place
Jesse Sills - Intermediate 60 - 3rd Place
Reese Rodriguez - Novice 85 - 3rd Place
Myles Mitchell - Novice 95 - 3rd Place
Marc Buehler - Novice 112 - 3rd Place
Justin Maldonado - Schoolboy 152 - 3rd Place
Trevor Burlison - Junior 132 - 3rd Place
Gelen Robinson - Junior 285 - 3rd Place
Cole Solomey - Bantam 55 - 4th Place
Mitch Roadruck - Junior 152 - 4th Place
Brendan Black - Schoolboy 112 - 5th Place
Chris Dias - Cadet 113 - 5th Place
Julian Torres - Junior 145 - 5th Place
Cole Reitz - Novice 95 - 6th Place
Tyler Burlison - Junior 138 - 6th Place
Mark Maldonado - Junior 170 - 6th Place
Michael Denvit - Intermediate 60 - 7th Place
Nicholas Tattini - Intermediate 65 - 8th Place
Rehan Uribe - Novice 70 - 8th Place
Elian Magana - Novice 75 - 8th Place
Jake Gross - Cadet 120 - 8th Place
Jack Davison - Cadet 126 - 8th Place
 
 
2011

Quinton Chapman - Intermediate 50 lbs - State Champion
Carlos Champagne - Novice 80 lbs - State Champion
Gaige Torres - Schoolboy 105 lbs - State Champion
Darden Schurg - Schoolboy 112 lbs - State Champion
Jose Champagne - Schoolboy 128 lbs - State Champion
Stevan Micic - Cadet 98 lbs - State Champion
Paul Petrov - Junior 119 lbs - State Champion
Cameron Halsted - Junior 130 lbs - State Champion
Andrew Davison - Novice 112 lbs - 2nd Place
Drew Hughes - Schoolboy 91 lbs - 2nd Place
Jake Tucker - Schoolboy 98 lbs - 2nd Place
Sam Steward - Cadet 215 lbs - 2nd Place
Max Buckley - Junior 112 lbs - 2nd Place
Kyle Ayersman - Junior 125 lbs - 2nd Place
Josh Fuqua - Cadet 119 lbs - 3rd Place
Kenny Hughes - Cadet 145 lbs - 3rd Place
Mark Maldonado - Cadet 152 lbs - 3rd Place
Colton Cummings - Schoolboy 77 lbs - 4th Place
Mitch Roadruck - Cadet 145 lbs - 4th Place
Matt Lechowicz - Junior 119 lbs - 4th Place
Dominic Fimbianti - Junior 189 lbs - 5th Place
Rehan Uribe - Novice 65 lbs - 6th Place
Jake Gross - Cadet 105 lbs - 7th Place
Noah Trevino - Cadet 125 lbs - 7th Place

Comments